Nowe Pole
Szanowni Państwo, otwieram nowe pole i nie mam nic do dodania od siebie. Więc kto pierwszy ten poda treść i ton.
Dodam może tylko, że w poniedziałkowej „Gazecie” będzie obszerny wywiad jaki ze mną przeprowadziły Panie Dominika Wielowieyska i Agata Nowakowska o przełomie gospodarczym 1989/1990, a w drugim numerze miesięcznika „Bank”, który powinien lada moment być w sprzedaży znajdzie się o wiele bardziej rozwinięta moja opowieść o tym okresie, którą już tutaj anonsowałem. Trochę reklamy nie zawadzi.
27 lutego 2010, o godzinie 12:56
Jasnaanielko,
no to powinni go zapytac co ma na mysli. Bo jezeli niestosowanie sie do istniejacego prawa, to droga wolna. Wedlug mnie tak trzeba.
Problem nie tylko ty widzisz, widzi go wielu, w tym i politycy rowniez. Tylko ta parszywa poprawnosc polityczna! Bo zaraz podnosi sie krzyk – dyskryminuja!
I dlatego uwazam, ze jasne postawienie sprawy przy wjezdzie sporo nieporozumien wyjasni.
27 lutego 2010, o godzinie 13:04
Andrzej,
zgoda, ale Torlin pisze o wysoko cywilizowanych bialych spoleczenstwach, nie plemionach afrykanskich. A kaleczenie dziewczynek ma miejsce i w Europie, i w Stanach i prawdopodobnie w Australii ( nie slyszalam o takim czyms, ale jest mozliwe).
27 lutego 2010, o godzinie 14:11
Ewa-Joanna – 12:56
Bardzo słuszna uwaga, ale zwróć uwagę na fakt, że w dzisiejszych realiach takie proste rozwiązanie nie jest już możliwe.
To już by była eksterminacja.
Oni tam mieszkają, tam się urodzili, są obywatelami kraju – dokąd więc ta „droga wolna?” Sprawa jest już zbyt skomplikowana dla tych, których bezpośrednio problem dotyczy.
I dlatego nasi prawodawcy powinni usiąść i wpisać odpowiednie paragrafy w obowiązujące polskie prawo, aby nas problem nie dotknął w takim samym stopniu.
27 lutego 2010, o godzinie 14:45
P.Ewa-Jo:
ale skad z tej Australii?
27 lutego 2010, o godzinie 17:54
Oczywiście, że piszę o obrzezaniu. W wielu cywilizowanych krajach jest to zabieg przeprowadzany czy jest potrzebny czy nie (i nie chodzi mi o Izrael, a o np. Stany Zjednoczone). I nie chodzi o żaden ból ani cierpienie, bo czegoś takiego nie ma. I nie chodzi o czystość i bakterie, bo normalnie można tego przypilnować. Tak jak kaleczenie dziewczynek jest pozbawianie ich doznań seksualnych, tak samo dotyczy to chłopców. Przed i po zabiegu to już nie jest to samo. Ale to jest temat tabu, tego nie wolno poruszać.
27 lutego 2010, o godzinie 18:17
Torlinie,
„Tak jak kaleczenie dziewczynek jest pozbawianie ich doznań seksualnych, tak samo dotyczy to chłopców.”
:
Cos ci sie musialo poprzestawiac w kroku